Tworzymy fotoalbum z Przeglądów Orkiestr Mniejszości Niemieckiej

Szanowni Kapelmistrzowie i Kierownicy Orkiestr i Kapel!!!

W związku z zaistniałą sytuacją wystąpienia pandemii koronawirusa nie został zorganizowany Przegląd Orkiestr Mniejszości Niemieckiej, jednak w zamian proponujemy w nieco inny sposób upamiętnić tegoroczną edycję, aby zapamiętana została na długie lata. Planujemy wydać publikację oraz archiwum elektroniczne, które obejmować będą wszystkie edycje Przeglądu, który to odbywa się już od 1993 roku. A więc będzie to już prawie 30 lat…

Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą, aby przeszukać archiwa zdjęć i nadesłać nam najpiękniejsze zdjęcia Waszych orkiestr/kapel z poprzednich lat, jeśli chcecie, aby Wasze orkiestry zostały uwiecznione w ten wyjątkowy sposób.

Proszę przesłać po dwa zdjęcia z poszczególnych lat przeglądu każdej orkiestry (od roku 1993 do 2019), które posiadacie w waszych archiwach. Zdjęcia zamieszczone zostaną w foto albumie oraz archiwum elektronicznym, które będą formą podziękowania za wieloletnie działanie i uczestnictwo w przeglądzie. 

Jednocześnie informujemy, iż wraz z przesłaniem zdjęć wyrażają Państwom zgodę na bezpłatne i bezterminowe wykorzystanie nadesłanych fotografii na wszystkich polach eksploatacji zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 880 z późn. zm.).

Parametry zdjęć zeskanowanych, do przekazu elektronicznego:

– format pliku : JPG

– rozdzielczość skanu: 600 DPI

– kolor: RGB

lub przesłać oryginały, które po wykonaniu skanu, zostaną odesłane na wskazany przez Państwa adres.

Zdjęcia w formie elektronicznej proszę przesłać na adres biuro@stowarzyszenie.lesnica.pl , w formie tradycyjnej „papierowej” na adres:

Śląskie Stowarzyszenie Samorządowe

Ul. 1 Maja 9

47-150 Leśnica

Proszę opisać zdjęcie: nazwa orkiestry/kapeli, kierownik/kapelmistrz, rok wykonania zdjęcia.

Czas do 16 sierpnia 2020 roku.