XXV Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej Leśnica 2016

b_0_120_16777215_00_images_XXVPZDZIMMN_XXVPZDIMMN39.jpgPiękna słoneczna pogoda towarzyszyła obywającemu się w dniu pielgrzymki mniejszości narodowych dnia 5 czerwca 2016 r. w Górze św. Anny XXV Przeglądowi Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej Leśnica 2016. Przegląd zorganizowało Śląskie Stowarzyszenie Samorządowe we współpracy z Burmistrzem Leśnicy.

Wśród licznie przybyłych gości występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych podziwiali m. in: Jego Ekscelencja – ks. prof. dr hab. Andrzej Czaja Biskup Opolski, Józef Swaczyna – Przewodniczący Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego i Starosta Strzelecki, Łukasz Jastrzembski – Burmistrz Leśnicy oraz Sekretarz Zarządu Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego, Bernard Gaida – Przewodniczący ZNNSK, Helmut Paisdzior – były poseł na Sejm RP, Roman Kolek – Wicemarszałek Województwa Opolskiego, Róża Zgorzelska – członek Zarządu TSKN na Śląsku Opolskim.
W wypełnionym po brzegi namiocie festynowym od godziny 12.30 wystąpiły łącznie 32 zespoły dziecięce i młodzieżowe z województwa opolskiego i śląskiego. Zespoły zaprezentowały swój różnorodny dorobek artystyczny wywodzący się z niemieckiego kręgu kulturowego.

Jury w składzie: Aleksandra Hindera - Przewodnicząca, Joanna Hassa, Rafał Miczka ostatecznie postanowiło przyznać następujące miejsca w następujących kategoriach:

Zespoły instrumentalne:
Wyróżnienie dla Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Artystycznego PICCOLO

Zespoły instrumentalno-wokalne:
I miejsce Studio Wokalne BIS

Zespoły taneczne, tańce ludowe:
I miejsce  Łężczok I
II miejsce WAL-NAK
III miejsca ex quo Łężczok III oraz Silesia

Zespoły taneczne nowoczesne seniorki:
I miejsce  Arabeska I

Zespoły taneczne nowoczesne juniorki:
I miejsce ex quo Arabeska II i Rytm III
II miejsce  Słoneczka
III miejsce ex quo Mini Entropia, Entropia, Kindergruppe Tworkau II
IV miejsce La Bella
V miejsce  Perełki

Zespoły taneczne nowoczesne dzieci:
I miejsce  Mini Słoneczka

Zespoły wokalne dziecięce:
I miejsce  Gwiazdeczki
II miejsce Marlenki

Zespoły wokalne do 15 lat:
I miejsce ex quo  Schafirki, Poezja, Studio Piosenki LOKiR
II miejsce ex quo KindergruppeTworkau I, Party Stars, 4+2
III miejsce Oppelner Spatzen
IV miejsce ex quo Małe Gwiazki,Chórek im. J. von Eichendorffa.

Zespoły wokalne powyżej 15:
I miejsce Meritum
II miejsce Solaris
III miejsce Forte
IV miejsce Nowe Trio Plus Dwa
V miejsce Dziecięco-Młodzieżowy Zespół PICCOLO

Każdy z zespołów otrzymał puchar, dyplom oraz nagrodę pieniężną.

Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za liczny udział w tegorocznym przeglądzie.

Przy realizacji zadania wsparcia organizacyjno-technicznego udzielili: Urząd Miejski w Leśnicy, Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji, Ochotnicza Straż Pożarna w Raszowej i Dom Pielgrzyma w Górze Św. Anny.

XXIV Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec i Samorządu Województwa Opolskiego.

gallery1 gallery1