XXX Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej Leśnica 2021. Gala wręczenia nagród

Dnia 5 listopada br. w sali koncertowej Publicznej Szkole Muzycznej I Stopnia w Leśnicy odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród zespołom, które wzięły udział w XXX Przeglądzie Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej Leśnica 2021, który w tym roku odbył się online. Nagrody przedstawicielom zespołów wręczyli m.in. Łukasz Jastrzembski – Przewodniczący Zarządu Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego oraz Burmistrz Leśnicy oraz Edyta Gola, Radna Województwa Opolskiego oraz Dyrektor Leśnickiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Leśnicy.

Po przesłuchaniu nagrań występów wszystkich zespołów, jury konkursu w składzie: Rafał Miczka – Przewodniczący, Jaonna Hassa oraz Anna Łotecka-Dabbachi postanowiło przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

Zespoły wokalne (dzieci):

I miejsce        Solaris

II miejsce       Dziecięcy zespół im J. v. Eichendorffa

III miejsce     Fantasie

III miejsce     Sternchen-Gwiazdeczki

Zespoły wokalne (młodzież):

I miejsce        Con Colore

II miejsce      Cztery Żywioły

II miejsce      Fesha Madln

III miejsce     Forte

Zespoły taneczne ludowe :

I miejsce        Silesia

II miejsce      Łężczok I

III miejsce     Łężczok II

Zespoły taneczne nowoczesne:

I miejsce        Perełki Juniors

II  miejsce      La Bella seniorki

III   miejsce   Wataha

III miejsce     La Bella juniorki

IV miejsce     Entropia

V miejsce       Mini Entropia

VI miejsce     Azalie Ostrożnica

VI  miejsce    Słoneczka

Taniec dzieci:

I miejsce        Marlenki

Nagrodę publiczności z największą liczbą „polubień” (w sumie  177 „polubień”) otrzymał zespół La Bella Juniorki.

Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za liczny udział w tegorocznym przeglądzie – online.

Wszystkie zespoły uczestniczące w Przeglądzie otrzymały puchary, dyplomy, foto-książki oraz nagrody pieniężne.

XXX Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej Leśnica 2021 zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.

Zapraszamy do obejrzenia gali rozdania nagród na stronie Facebooka Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego.

Śląskie Stowarzyszenie Samorządowe | Facebook