XXIX Przegląd Orkiestr Mniejszości Niemieckiej Leśnica 2021 – gala wręczenia nagród

Dnia 5 listopada br. w Publicznej Szkole Muzycznej I Stopnia w Leśnicy odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród orkiestrom biorącym udział w XXIX Przeglądzie Orkiestr Mniejszości Niemieckiej Leśnica 2021, który odbył się online. W tym roku do przeglądu przystąpiło 17 orkiestr. Nagrody przedstawicielom orkiestr przekazali m.in. Łukasz Jastrzembski – Przewodniczący Zarządu Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego oraz Burmistrz Leśnicy, Zuzanna Donath-Kasiura, Wicemarszałek Województwa Opolskiego oraz Edyta Gola, Radna Województwa Opolskiego oraz Dyrektor Leśnickiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Leśnicy.

Po przesłuchaniu wszystkich nagrań orkiestr, jury konkursu w składzie: Waldemar Olszewski – Przewodniczący, Gotfryd Włodarz oraz Tadeusz Widera postanowiło przyznać następujące miejsca:

I miejsce:                   Orkiestra Dęta Bażany

II miejsce:                 Orkiestra Dęta Mniejszości Niemieckiej Łowkowice

III miejsce:               Glogovia Brass

Orkiestra Dęta św. Józefa Opole -Szczepanowice

IV miejsce:                Bialska Orkiestra Dęta

Wyróżnienia:

Jugendorchester SKGD Obergloglau

Walecka Orkiestra Dęta CAPRI

Blasorchester DFK Nesselwitz

Orkiestra Dęta Kotulin

Orkiestra Dęta Żędowice

OderBlassBand

Jemielnicka Orkiestra Dęta

Orkiestra OSP Węgry

Myśliwska Orkiestra Dęta Gminy Komprachcice

Parafialna Orkiestra Dęta Dziewkowice

Jugend Blasorchester Pawłowiczki

Blaskapelle St. Joseph

Nagrodę publiczności z największą liczbą „polubień” (w sumie 575 „polubień”) otrzymała orkiestra Blasorchester DFK Nesselwitz.

Wszystkie orkiestry uczestniczące w Przeglądzie otrzymały puchary, dyplomy, foto książki oraz nagrody pieniężne.

XXIX Przegląd Orkiestr Mniejszości Niemieckiej Leśnica 2021 zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.

Zapraszamy do obejrzenia gali rozdania nagród na stronie Facebooka Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego.

Śląskie Stowarzyszenie Samorządowe | Facebook