2023-05-24 Spotkanie członków Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego w Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczym Niemców w Opolu

Dnia 24 maja br. odbyło się spotkanie członków Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego w Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców/Ausstellungszentrum der DMi w Opolu.

W pierwszej części spotkania członkowie mieli okazję, aby zapoznać się z historią powstania Centrum oraz mogli zwiedzić bardzo ciekawą i nowoczesną stałą wystawę „Niemcy w Polsce – historia i teraźniejszość / Die Deutschen in Polen -Geschichte und Gegenwart”.

W drugiej części omówione zostały bieżące tematy Stowarzyszenia, w tym aktualna sytuacja dotycząca ograniczenia przez ministerstwo edukacji ilości godzin nauczania języka niemieckiego w szkołach podstawowych.