2019-05-07 Walne Zgromadzenie Członków Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego w Brożcu

W dniu 7 maja 2019 roku odbyło się w miejscowości Brożec (Gmina Walce) Walne Zgromadzenie Członków Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego, podczas którego wybrano nowego Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia, a został nim pan Michał Golenia – Wójt Gminy Murów. Spotkanie otwarte zostało przez Przewodniczącego Zarządu Pana Jastrzembskiego, który powitał obecnych członków i przedstawił porządek obrad, który jednogłośnie został przyjęty. Następnie Gospodarz spotkania Pan Marek Śmiech – Wójt gminy Walce, w krótkiej prezentacji multimedialnej zaprezentował walory swojej Gminy oraz poszczególnych sołectw. Podczas tego spotkania uczestniczył również pan Andrzej Buła, kandydat do Parlamentu Europejskiego, który zachęcał do czynnego wzięcia udziału w wyborach do Europarlamentu i oddania na niego głosu w dniu 26 maja br. Ponadto omówiony został tematy dotyczący funkcjonowania oddziałów zamiejscowych publicznych przedszkoli, gdzie prelegentami byli przedstawiciele Kuratorium Oświaty z Opola. Na koniec spotkania omówiono zagadnienie dotyczące tworzenia raportów o stanie gminy.